Jak powstaje miód i po co pszczoły go produkują?
Miód to ulubiony składnik wielu osób. Dodajemy go do herbaty, śniadania, owsianki, czy pieczenia ciast i wypieków. Stosujemy jako przekąskę, czy jako lekarstwo na przeziębienie. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak powstaje miód?
2021-03-09, 10:41

Jak powstaje miód? Przekąska dla ludzi i pszczół

Zastanawiając się nieco głębiej jak powstaje miód, warto zaznaczyć, że jest to jedzenie dla pszczół podczas zimy. Kiedy nie ma kwiatów, jest niska temperatura - one muszą także coś jeść! Wszystkie swoje zbiory skrzętnie składują w ulu jako pokarm na zimę oraz dla młodych pszczół. Są zdolne przelecieć nawet 8km w poszukiwaniu nektaru.

Jak powstaje miód - ciekawostki

Jak powstaje miód? Ile może wyprodukować nektaru jedna pszczoła?

Warto wiedzieć, że taka jedna mała pszczółka robotnica potrafi wytworzyć w ciągu całego swojego życia około 1/12 łyżeczki miodu. Dużo, czy mało? Warto zastanowić się jak powstaje miód i mieć tego świadomość przed tym, jak na przykład pszczoła omyłkowo wleci do mieszkania, a my w panice ją zabijemy!

Gdzie kupić wysokiej jakości miód?

Więcej o tym jak powstaje miód przeczytasz na blogu Miody Wowka. Tam wiele informacji i ciekawostek o tym pysznym "co nieco". Tam również zakupisz słoiczki różnorodnych rodzajów miodu. Zapraszamy!

KONTAKT / AUTOR
Miody Wowka
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.